Dárek k elektrokolu Haibike: sada Haibike eConnect

K vybraným elektrokolům Haibike od nás dostanete užitečný dárek: sadu Haibike eConnect

 

 • Akce platí od 15.6. 2018 do vyprodání zásob.
 • Akce se vztahuje na vybraná elektrokola Haibike zakoupená v prodejně nebo e-shopu bikeway.cz - v našem e-shopu je elektrokolo označenou ikonou dárku a v detailu produktu je sada Haibike eConnect přiřazena k elektrokolu jako dárek.

 

 

eConnect sada pro elektrokola HAIBIKE - jednotka pro přenos dat, kterou lze dovybavit elektrokolo HAIBIKE s motorem Bosch nebo Yamaha, aby došlo k propojení s chytrým telefonem, díky čemuž získáte řadu moderních funkcí:

 • GPS lokalizace elektrokola
  • Jako první varování vyšle systém zprávu na Váš chytrý telefon v případě, že se Vaše elektrokolo pohybuje. Jako druhé, akutní varování obdržíte zprávu v aplikaci pokud kolo opustí definovaný radius. Obdržíte všechny relevantní informace jako poslední a aktuální polohu Vašeho elektrokola a také přesný čas a místo krádeže. Přes funkci Tracking pak můžete Vaše elektrokolo aktuálně sledovat.
 • Zobrazení aktuální polohy, trasy a export dat
  • Internetový portál eConnect Vám nabízí také ještě možnost nahlédnout a exportovat do počítače Vaše data a trasy. ​Vaše trasy jsou automaticky nahrávány a zůstávají uložené po dobu jednoho měsíce. Během této doby je můžete exportovat za účelem sdílení nebo archivace. 
 • Crash-SMS - Funkce automatické tísňové zprávy
  • ​Senzory inteligentního eConnect-systému registrují rovněž neobvyklé situace, jako například pád: pokud dojde k náhlému přerušení rychlosti a elektrokolo leží na jedné straně, pak se na chytrém telefonu cyklisty objeví hlášení. Pokud na něj cyklista do určité doby nezareaguje, dojde k automatickému odeslání tísňové SMS na dvě tísňová čísla, která cyklista zvolil. Ve zprávě je uvedena přesná poloha a doba nehody. Příjemci této tísňové Crash - SMS obdrží také přesné GPS souřadnice a polohu zobrazenou na google mapách.

 

Je možné elektrokolo dovybavit tímto systémem?
eConnect bude možné dokoupit v naší prodejně pravděpodobně na přelomu roku 2017 a 2018

Součástí jsou mobilní data na 3 roky.

K dostání bude pro všechny modely Haibike s motorem:

 • YAMAHA PW-X
 • YAMAHA PW-SE
 • YAMAHA PW
 • BOSCH XDURO 2

Případně musí být nahrazena ochrana motoru - Skidplate!

Nelze dovybavit elektrokola XDURO Generace 1 s Bosch Classic systémem.

 

Digitalizace nabízí nové cesty nejen v oblasti chytrých telefonů, ale také u Vašeho kola Haibike. Díky systému eConnect jsme vytvořili technologické základy k digitálnímu propojení elektrokola a tím umožnili nové inteligentní funkce, aby se stal Váš Haibike ještě efektivnějším a bezpečnějším.

Kontrola kdykoli a kdekoli si přejete: díky internetovému potrálu eConnect-App
Pomocí eConnect aplikace se Váš chytrý telefon stane řídícím centrem. V příslušných AppStores je k dostání bezplatná aplikace pro iOS a Android zařízení. Stačí nainstalovat a provést registraci. Pak můžete Vaše elektrokolo sledovat v reálném čase a provádět jeho nastavení- nezáleží na tom, kde se právě Váš Haibike nachází! Internetový portál eConnect Vám nabízí také ještě možnost nahlédnout a exportovat do počítače Vaše data a trasy.

 

eConnect-Hub

Technickým základem je kompaktní jednotka přenosu. V ní je integrováno více důležitých součástek: GPS vysílač pro určení polohy pomocí satelitů, GSM-čip pro datovou komunikaci a Bluetooth- vysílač pro komunikaci blízkého prostředí, například s čidly. 3D senzor akcelerace detekuje vibrace, 3D-Gyro-senzor sděluje pozici elektrokola. Separátní baterie zajišťuje nezávislost na baterii elektrokola a garantuje bezpečný provoz po dobu několika měsíců. Baterie se automaticky nabíjí když je elektrokolo zapnuté.

 

Na Vaše elektrokolo dávají pozor satelity!

Haibike eConnect poskytuje monitorovací funkci na základě GPS. Lze ji aktivovat přes aplikaci na Vašem chytrém telefonu. Alternativně také automaticky a bezkontaktně pomocí Haibike klíče, malého vysílače na Vašem svazku klíčů. V aktivním režimu autonomně detekují sensory vibrace a odešlou zprávu na Váš chytrý telefon.
Automatické hlášení v případě krádeže
Pokud dojde následně ke vzdálení od definovaného stanoviště, obdrží vlastník zprávu na svůj chytrý telefon se všemi relevantními údaji (např. poslední a aktuální poloha), které je možné předat dále jak na policii, tak na pojišťovnu.

 

Vaše elektrokolo přivolá pomoc v případě potřeby!

Senzory inteligentního eConnect-systému registrují rovněž neobvyklé situace, jako například pád: pokud dojde k náhlému přerušení rychlosti a elektrokolo leží na jedné straně, pak se na chytrém telefonu cyklisty objeví hlášení. Pokud na něj cyklista do určité doby nezareaguje, dojde k automatickému odeslání tísňové SMS na dvě tísňová čísla, která cyklista zvolil. Ve zprávě je uvedena přesná poloha a doba nehody. Příjemci této tísňové SMS obdrží také přesné GPS souřadnice a polohu zobrazenou na google mapách.

 

Od teď budete vždy vědět, kde se Vaše elektrokolo nachází.

S pomocí sdělených údajú z GPS vysílače elektrokola může každý uživatel kdykoli požádat o zjištění polohy svého elektrokola v aplikaci, resp. na internetových stránkách. Zobrazen bude i stav, například zda se kolo nachází v GPS monitorovacím režimu. Vedle precizního výstupu GPS souřadnic bude zobrazeno i stanoviště Vašeho elektrokola.

 

Objevili jste perfektní trasu? Pak ji uložte a sdílejte!

S pomocí sdělených údajú z GPS vysílače elektrokola může každý uživatel kdykoli požádat o zjištění polohy svého elektrokola v aplikaci, resp. na internetových stránkách. Navíc eConnect automaticky ukládá Vaši poslední ujetou trasu. Je možné ji exportovat ve standardním GPX formátu a tím ji tak sdílet přes Strava nebo Komoot.

 

Bezpečná budoucnost

Žádný problém, protože systém pracuje i se staršími SDURO a XDURO modely. Ovšem je možné, že nebudou k dispozici všechny funkce.
Jedno je jisté: vaše data!
Všechna data jsou uložena v systémech, která splňují nejvyšší bezpečnostní požadavky. K osobním údajům jako trasy, poloha má přístup pouze uživatel!

 

Jak mohu zložit účet, nebo registrovat moje elektrokolo?
Nejprve byste měli nainstalovat aplikaci, kterou najdete v Apple Store nebo na Google Play. Při hledání zadejte „Haibike eConnect“. V aplikaci můžete jednoduše provést registraci. Případně se můžete registrovat na internetových stránkách. Zadejte ve Vašem prohlížeči adresu haibike-eonnect.com a postupujte podle pokynů! Všechny potřebné podklady k registraci jsou přiloženy k elektrokolu.

 

Jak dlouhá je platnost pro eConnect?
Při prvním uzavření Vaší eConnect smlouvy je její platnost 24 měsíců. Poté může být smlouva prodloužena.

 

Co se stane s eConnect smlouvou v případě prodeje elektrokola?
24 měsíců po prvním přihlášení resp. 36 měsíců po prodloužení je platná vždy pro jedno elektrokolo a není přenosná. Při prodeji tedy přechází na nového majitele.

 

Které modely roku 2018 mají eConnect?
Následující modely mají eConnect ve standardním vybavení - není třeba dokupovat jednotku eConnect:
SDURO HARDSEVEN 10.0
SDURO HARDNINE 10.0
SDURO FULLSEVEN 10.0
SDURO FULLNINE 10.0
SDURO FULLSEVEN LT 10.0
SDURO TREKKING 8.0
XDURO ALLMTN 10.0
XDURO NDURO 9.0
XDURO FULL FATSIX 9.0

 

Je jednotka přenosu vodotěsná?
Ano, OBU je podle IP67 certifikace prachu- a vodotěsná. To znamená, že můžete být dočasně ponoření v čisté vodě maximálně do 1 metru hloubky a maximálně po dobu 30 minut. U jiných tekutin, jako například slaná voda, mýdlová voda, alkohol nebo horké tekutiny atd. tato ochrana není.

 

Ve kterých zemích je eConnect funkční?
V následujících zemích je eConnect plně přístupný: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Německo, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Řecko, Velká Británie, Guadeloupe, Irsko, Island, Isle of Man, Itálie, Normanské ostrovy, Chorvatsko, La Désirade, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Marie-Galante, Martinique, Mayotte, Monako, Holandsko, Severní Irsko, Norsko, Rakousko, Polsko, Portugalsko, Réunion, Reunion & Mayotte, Rumunsko, Svatý Bartoloměj, Svatý Martin (francouzská část), San Marino, Švédsko, Švýcarsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Česká republika, Maďarsko, Vatikán a Kypr.

 

Funguje eConnect i když vyjmu akumulátor elektrokola?
Ano, jednotka přenosu v elektrokole obsahuje separátní akumulátor. Díky ní je funkce zajištěna i v případě vyjmutého nebo prázdného akumulátoru 

 

Postačí zabezpečení mého kola pouze pomocí eConnect?
Ne, protože eConnect sice Vaše elektrokolo efektivně sleduje, ale nemůže ho chránit mechanicky. Proto je dobré ho použít v kombinaci s vhodným zámkem na elektrokolo s maximální ochranou.

 

Jak mě bude eConnect varovat v případě krádeže?
Jako první varování vyšle systém zprávu na Váš chytrý telefon v případě, že se Vaše elektrokolo pohybuje. Jako druhé, akutní varování obdržíte zprávu v aplikaci pokud kolo opustí definovaný radius. Obdržíte všechny relevantní informace jako poslední a aktuální polohu Vašeho elektrokola a také přesný čas a místo krádeže. Přes funkci Tracking pak můžete Vaše elektrokolo aktuálně sledovat.

 

 

© 2017 Bikeway - prodejna a servis jízdních kol. Všechna práva vyhrazena. Sunlight systems - pronájem e-shopů