Velikost přileb SPECIALIZED

Když se bavíme o helmách, tak je bezpečnost na prvním místě. Ovšem když jde o to vyrobit helmu tak, aby se dobře nosila, tak to není ani tak otázka množství použité pěny, jako spíš její konstrukce. To vyžaduje špičkové technologie, výzkum ergonomiky a intenzivní práci v aerodynamickém tunelu. Jen to zajistí, že vzniklá konstrukce bude dobře chránit a při tom to bude ta nejpohodlnějí, nejprodyšnější a nejkrásnější helma. A to jsou přesně přilby produkované značkou SPECIALIZED.

 

Jak vybrat cyklistickou přilbu?

Zaměřte se na vhodnou velikost přilby a správné určení - kategorii - přilby:

 

VELIKOST CYKLISTICKÉ PŘILBY

  • Základem je změření obvodu hlavy, například krejčovským metrem
  • Vyzkoušejte přilbu, kterou výrobce udává jako vhodnou pro změřený obvod
  • Usaďte přilbu rovně do čela - přilba nesmí odkrývat celé čelo, ani bránit ve výhledu
  • Dotáhněte pomocí upínacího systému a ověřte dobré usazení na hlavě - přilba by měla držet, i pokud skloníte hlavu a máte rozepnutý řemínek (při jízdě musí být řemínek vždy zapnutý)
  • Přilba nesmí nikde tlačit a to zejména v úrovni spánků a temena hlavy

                                             

 

KATEGORIE CYKLISTICKÉ PŘILBY
 

Stejně jako kolo samotné nebo například cyklistickou obuv, i přilbu je vhodné vybírat podle to, kde a jak budete jezdit - lehká silniční přilba není vhodná na sjezdové tratě a enduro přilba se zase nehodí na silniční kolo: rozlišujeme přilby silniční, MTB, freeride, dámské (designem) a dětské.

 

SILNIČNÍ PŘILBY

Patří obvykle mezi přilby s nejnižší hmotností, aerodynamickým tvarem a vynikajícím odvětráním a jsou určeny pro silniční cyklistiku. 

 

SPECIALIZED EVADE

Aerodynamická závodní helma S-Works Evade kombinuje prvotřídní design otestovaný v aerodynamickém tunelu, ultralehkou konstrukci a neobyčejné odvětrání pro nejlepší výkony na silnici nebo při časovce.

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 51 - 56 cm
M 55 - 59 cm
L 59 - 63 cm

 

SPECIALIZED PREVAIL

Helma obsahuje hluboké vnitřní kanály, které vedou z přední do zadní části a tak vzduch může volně proudit kolem hlavy. Ve větrném tunelu jsme naměřili úsporu 6 sekund na 40 km ve srovnání se standardními helmami. Další novou vychytávkou u helmy S-Works Prevail II je systém Gutter Action, který perfektně řídí odvod potu tak, aby vám nestékal k očím. A na konec, tato helma je tou nejlehčí závodní helmou, jakou ve Specialized vyrobili. 

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 51 - 56 cm
M 55 - 59 cm
L 59 - 63 cm

 

SPECIALIZED AIRNET MIPS

Helma Airnet s technologií MIPS má také náš lehký systém pro dobré padnutí Mindset HairPort, takže ani culík není problém, dále má polstrování z drirelease® Merino vlny, díky čemuž je pohodlná, pohlcuje pachy a odvádí pot. Technologie MIPS (Multi-Directional Impact Protection System), díky čemuž je zaručena bezpečnost. 

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 51 - 56 cm
M 55 - 59 cm
L 59 - 63 cm

 

SPECIALIZED PROPERO

Design inspirovaný závodními helmami zajišťuje neobyčejně padnoucí helmu za skvělou cenu. S výbavou podobnou helmě S-Works Prevail, například zapínáním Tri-Fix a odvětráním 4th Dimension Cooling, garantuje helma Propero III neuvěřitelnou výkonnost a fantastickou hodnotu.

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 51 - 56 cm
M 55 - 59 cm
L 59 - 63 cm

 

SPECIALIZED ECHELON II

Helma Echelon díky svému elegantnímu a rychlému vzhledu vytváří na hlavě jezdce nízkou siluetu. A se zvýšeným odvětráváním a ergonomickým designem Vám garantujeme, že Vám skvěle padne, poskytne Vám skvělé pohodlí a dostatečnou ventilaci. Proto je to také ideální helma pro nadšence do silniční cyklistiky.

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 51 - 56 cm
M 55 - 59 cm
L 59 - 63 cm

 

 


 

 

MTB přilby


Tyto přilby mají nejširší použití - jsou vhodné na horská kola, krosová kola a například i elektrokola. Konstrukce těchto přileb je často robustnější a jejich cílem je i být dostatečně hluboké a výborně krýt týl hlavy. Často mívají štítek proti slunci. U těchto přileb se výrobci snaží o co nejlepší odvětrání a co nejlepší poměr hmotnosti, při zachování odolnosti. Jde často o unisex přilby - tvarem i designem.

 

SPECIALIZED AMBUSH

Ambush - odlehčená, hluboká, bezpečná. Začněme ochranou, Ambush kryje hlavu rozšířeně a pěna o různé hustotě Energy Optimized Multi-Density EPS perfektně rozloží energii nárazu. Aramidová kostra Aramid-Reinforced Skeleton v kombinaci s pěnou vytvoří pevný skelet celé helmy. Dokonce i se svou rozšířenou ochranou se stále ještě dá použít plně integrovaný systém pro úpravu velikosti Mindset 360. Ten je vybaven 5ti nastavitelnými možnostmi výšky, snadným utahováním, které hravě upravíte i za jízdy. Chladící systém 4th Dimension Cooling s masivními kanály pro odvětrání se postará, aby se vám hlava nepřehřívala ani v těch nejteplejších dnech.

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 51 - 56 cm
M 55 - 59 cm
L 59 - 63 cm

 

SPECIALIZED AMBUSH COMP

Ambush Comp - odlehčená, hluboká, bezpečná.  Začněme ochranou, Ambush Comp kryje hlavu rozšířeně a skládá se z pěny jedné hustoty, která je zpevněna sítí Composite Matrix. Je tomu tak, aby byla energie nárazu efektivně pohlcena. Dokonce i se svou rozšířenou ochranou se stále ještě dá použít plně integrovaný systém pro úpravu velikosti Mindset 360. Ten je vybaven 5ti nastavitelnými možnostmi výšky, snadným utahováním, které hravě upravíte i za jízdy. Chladící systém 4th Dimension Cooling s masivními kanály pro odvětrání se postará, aby se vám hlava nepřehřívala ani v těch nejteplejších dnech.

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 51 - 56 cm
M 54 - 58 cm
L 57 - 61 cm
XL 59 - 63 cm

 

 

SPECIALIZED TACTIC 3

Trailové ježdění je stále více agresivnější, než jak tomu bývalo v minulosti a k tomu je zapotřebí i pořádná helma. Pozdravte novou Tactic 3. Ochrání vaši hlavu a nebude vám v ní horko ani při těch nejprudších výjezdech, díky našemu chladícímu systému 4th Dimension. V tomto duchu byla helma Tactic 3 upravena a nyní je ještě lehčí, než kdykoli předtím, ovšem bezpečnou ochranu poskytuje ještě lepší.

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 51 - 56 cm
M 55 - 59 cm
L 59 - 63 cm

 

SPECIALIZED ALIGN

Patří mezi neprodávanější, nejoblíbenější přilby. Pokud vás nepřesvědčí certifikovaná ochrana a neuvěřitelná cena, pak by možná pomohlo, že helma Align obsahuje upínací systém Headset SX pro snadné nastavení a dobré padnutí, další ceněnou vlastností je pak systém chlazení 4th Dimension Cooling, který dokonale optimalizuje ventilaci.

VELIKOST OBVOD HLAVY
UNI 54 - 62 cm

 

SPECIALIZED CENTRO

Turistická / městská přilba. Dostatek funkcí pro chlazení a pohodlí, certifikovaná ochrana a integrované osvětlení - Centro LED je skvělá volba pro všechny kdo jezdí ve městě a kolem - ve dne i v noci.

VELIKOST OBVOD HLAVY
UNI 54 - 62 cm

 

SPECIALIZED CHAMONIX

Prémiové funkce, certifikovaná ochrana a elegantní design dělají z helmy Chamonix výbornou volnu pro každého cyklistu. Vyrábíme ji v jedné velikosti a je vytvořena pro snadné a přesné zapnutí široké škály velikostí. Upínání Headset SX s kolečkem pro mikro nastavení a snadné, bezpečné a přesné zapnutí.

VELIKOST OBVOD HLAVY
UNI 54 - 62 cm
 

 

SPECIALIZED CHAMONIX MIPS

Prémiové vychytávky, certifikovaná ochrana a styl dělají z helmy Chamonix opravdu hodnotného pomocníka všech cyklistů. Tato helma je vybavena také technologií MIPS (Multi-Directional Impact Protection Systém). Vyrábíme ji v jedné velikosti a je vytvořena pro snadné a přesné zapnutí široké škály velikostí. Upínání Headset SX s kolečkem pro mikro nastavení a snadné, bezpečné a přesné zapnutí.

VELIKOST OBVOD HLAVY
UNI 54 - 59 cm
 

 

 


 

FREERIDE PŘILBY


Jde o specifické přilby, pokud jde o použití: BMX helmy - "kokosky" - u nichž není prioritou odvětrání, jsou oblíbené na skateboarding, jízdu na koloběžkách apod. V kategorii dále naleznete integrální helmy na sjezd a freeride: u nich jde o maxilmální ochranu při sjezdech v náročném terénu. Proto je helma hodně robustní, těžší, ale zase chrání čelist jezdce, boční části hlavy u zadní týlovou část hlavy.

 

 

SPECIALIZED DISSIDENT

Navrženo pro ochranu gravity jezdců, sjezdařů a jezdců v bike parcích.

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 54 - 55 cm
M 56 - 57 cm
L 58 - 59 cm
XL 60 - 62 cm

 


 

DÁMSKÉ PŘILBY

V této kategorii u nás naleznete přilby, které mají dámský design a menší velikosti.

 

SPECIALIZED TACTIC 3

Vynikající dámská přilba, výborně sedí. Trailové ježdění je stále více agresivnější, než jak tomu bývalo v minulosti a k tomu je zapotřebí i pořádná helma. Pozdravte novou Tactic 3. Ochrání vaši hlavu a nebude vám v ní horko ani při těch nejprudších výjezdech, díky našemu chladícímu systému 4th Dimension. V tomto duchu byla helma Tactic 3 upravena a nyní je ještě lehčí, než kdykoli předtím, ovšem bezpečnou ochranu poskytuje ještě lepší. Všestranný systém pro culík HairPort SL II se šesti nastavitelnými pozicemi a kolečkem, se kterým to půjde hravě.

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 51 - 56 cm
M 55 - 59 cm
L 59 - 63 cm

 

SPECIALIZED SIERRA

Patří mezi neprodávanější, nejoblíbenější přilby pro ženy, výborně sedí. Sierra nabízí pořádnou ochranu za úžasnou cenu. Její na funkce bohatý design maximalizuje pohodlí a ochranu a přitom systém nastavení HairPort SX poskytuje jednodušší a bezpečnější nastavení pro ženy.

VELIKOST OBVOD HLAVY
UNI 50 - 58 cm
 

 

 

SPECIALIZED DUET

Neobyčejný chladící výkon a pohodlí, certifikovaná ochrana, stylový silniční vzhled a náš exkluzivní systém HairPort SX pro vlasy v culíku, to vše jsou důvody, proč je helma Duet výborná volba pro každou cyklistku.

VELIKOST OBVOD HLAVY
UNI 50 - 58 cm

 

 

SPECIALIZED ASPIRE

Helma Women's Aspire má minimalistický design inspirovaný silničními závodnímu helmami a představuje ten nejdostupnější způsob vyzkoušet si, jak dokonale naše helmy padnou. Helmu jsme vybavili našimi popruhy Tri-Fix a upínacím systém HairPort SL II, abychom zajistili, že Vám helma padne. Systém úpravy velikosti pro vlasy do copu se šesti polohami výšky a kolečkem pro mikroúpravy.

VELIKOST OBVOD HLAVY
S 51 - 56 cm
M 55 - 59 cm
L 59 - 63 cm

 

 


 

 

DĚTSKÉ PŘILBY

I ti nejmenší potřebují kvalitní cyklo přilbu v odpovídající velikosti a designu, samozřejmě s certifikáty bezpečnosti.

 

 

SPECIALIZED SHUFFLE YOUTH LED

Elegantní styl, jednoduché a snadné zapínání, skvělý potisk a velikosti zaměřené na děti, to všechno dělá z helmy Shuffle Youth LED perfektní volbu pro vaše děti a to jak v noci, tak ve dne. Integrované LED zadní světlo pro zvýšení viditelnosti ve dne i v noci či za zhoršených světelných podmínek.

VELIKOST OBVOD HLAVY
UNI 52 - 57 cm

 

SPECIALIZED SHUFFLE CHILD LED

Elegantní styl, jednoduché a snadné zapínání, skvělý potisk a velikosti zaměřené na děti, to všechno dělá z helmy Shuffle Child LED perfektní volbu pro vaše děti, ať už je den či noc. Integrované LED zadní světlo pro zvýšení viditelnosti ve dne i v noci či za zhoršených světelných podmínek.

VELIKOST OBVOD HLAVY
UNI 50 - 55 cm

 

 

SPECIALIZED MIO

Helma Mio je skvělá volba pro akční batolata. Má odvážný potisk, revoluční magnetickou přezku, která zabraňuje bolestivému přiskřípnutí a její systém upínání Headset SC zaručuje, že ji snadno nastavíte, aby seděla.

VELIKOST OBVOD HLAVY
UNI 46 - 51 cm
 

 

SPECIALIZED COVERT KIDS

Helma Covert Kids' ochrání Vaše děti při jízdě po městě i předvádění triků v bike parku. Tato extrémně odolná helma skateboardingového stylu má správnou velikost a zvládne absolutně vše (a má samozřejmě i certifikaci CPSC). Velikosti zaměřené na dětské rozměry hlavy a design zaručující snadné zapínání a dokonalé sednutí.

VELIKOST OBVOD HLAVY
XS 49 - 53 cm
S 52 - 56 cm
M 56 - 60cm

 

 

V naší prodejně BIKEWAY.CZ si vždy můžete vyzkoušet různé modely přileb. Navštivte nás, rádi s Vámi vybereme vhodnou přilbu!


 

 

© 2017 Bikeway - prodejna a servis jízdních kol. Všechna práva vyhrazena. Sunlight systems - pronájem e-shopů