ANGi

ANGi je patentovaný senzor připevněný k helmě, který nabízí zabudovaný akcelerometr a gyroskop. Jednoduše řečeno, ANGi má inovativní senzor, který měří síly přenášené na Vaši helmu během nárazu. 

 

Pokud se při jízdě zraníte pádem na hlavu, ANGi dá vědět Vašim tísňovým kontaktům, že jste spadli a pošle jim Vaši polohu.

ANGi  funguje také jako sledovací zařízení, detektor pádu a bezpečnostní signalizace.

Helmy Specialized poskytují vysokou ochranu, ale také jsou to jediné helmy, které přivolají pomoc, když to nejvíc potřebujete. 

 

Ochrana před jízdou

ANGi sleduje Vaši jízdu. ANGi umožňuje Vašim tísňovým kontaktům vědět, že vyrážíte na vyjížďku a pokud budete chtít, mohou také sledovat Vaši jízdu v reálném čase.

Ochrana během jízdy

ANGi je detektor pádu. Jezdit s helmou vybavenou ANGi je jako jezdit s kamarádem, který tu je, aby se ujistil, že je vše v pořádku.

Ochrana po pádu

ANGi je bezpečnostní signalizace. Pokud se zraníte, ANGi dá vědět Vašim tísňovým kontaktům, že jste spadli a pošle jim Vaši polohu.

stahování (4) 

A takhle to funguje:
 
Je to jednoduché. Stačí ANGi spárovat s chytrým telefonem vybaveným aplikací Specialized Ride App a jakmile ANGi zaznamená pád během Vaší jízdy, pošle odpočítávání pro výstrahu do Vašeho mobilu. Pokud se zraníte a nebudete schopni odpočet zastavit, aplikace pošle výstražnou zprávu s Vašimi GPS souřadnicemi Vašim tísňovým kontaktům.
 
 
Vyražte na vyjížďku
 
Aplikace Specialized Ride hledá vyjížďky a propojuje Vás snadno a rychle s cyklistickou komunitou. Také zaznamenává Vaši jízdu a výkonnostní data, synchronizuje je s populárními aplikacemi, jako je Strava® a posiluje schopnost ANGi přivolat pomoc. Je k dostání jak pro zařízení iPhone (iOS 10 a novější), tak pro Android (7 a novější). K nákupu jakékoli helmy vybavené ANGi nebo k nákupu samostatného senzoru ANGi získáte předplatné aplikace Ride Premium na jeden rok zdarma.
 
 
 
BUDE VÁS ZAJÍMAT...
 

Co znamená zkratka ANGi?
ANGi je Angular G-Force indicator.

Co ANGi měří?
ANGi je patentované zařízení obsahující senzory navrženy pro měření lineárních a rotačních sil, které jsou typické při cyklistických pádech.

Jaké senzory jsou v ANGi? Obsahuje to i GPS přijímač?
ANGi obsahuje akcelerometr a gyroskop pro měření lineárních a rotačních sil. Funkcionalita GPS je poskytnuta skrze telefon/aplikaci, se kterým/ou je senzor ANGi propojen.

Jak ANGi funguje?
Když senzor ANGi zaznamená při jízdě možný pád, spojí se s Vaší aplikací Ride App ve Vašem chytrém telefonu, zazní zvukový signál a začne odpočítávání. Pokud jste v pořádku, vypnete odpočet a jedete dál. Pokud jste zraněni a nejste schopni vypnout odpočet, Ride App zašle výstrahu pomocí SMS Vašim tísňovým kontaktům, aby je informovala o nehodě. Kromě upozornění o Vašem pádu jim také ANGi a Ride App zašlou Vaši polohu pomocí GPS a to všem Vašim kontaktům nastaveným v Ride App.

Pokud jsem se při pádu nezranil, kolik mám času pro zastavení odpočtu na mém telefonu, aby neodešla výstraha mým tísňovým kontaktům?
To je na Vás. Když se ANGi připojí k Vašemu telefonu, upravíte si veškerá nastavení v Premium Specialized Ride App, takže i délku odpočtu si budete moct určit sami. Přesněji řečeno, můžete si nastavit dobu mezi momentem, kdy ANGi zaznamená možný pád a momentem, kdy Ride App zašle výstražnou zprávu Vašim tísňovým kontaktům. Základní nastavení odpočtu je 30 vteřin. Vy si můžete upravit odpočet (v 15 vteřinových intervalech) mezi 15 a 90 vteřinami.

Jaký je rozdíl mezi helmou vybavenou ANGi a helmou připravenou pro ANGi?
Některé modely helem Specialized jsou nově vybaveny senzorem ANGi, který je připevněn k systému Headset. Ostatní nové helmy Specialized jsou připraveny na připevnění senzoru pomocí speciálně navrženého úchytu, se kterým později zakoupený senzor ANGi snadno a rychle na Vaši helmu připevníte.

Mohu senzor ANGi připevnit na starší helmy Specialized a na helmy jiných značek?
ANGi musí být použito na helmách Specialized, které jsou pro nový senzor uzpůsobeny. Naše nové modely helem 2019 mají systém uchycení navržen specificky pro jeho použití.

Mohu senzor ANGi odebrat?
Senzor je připevněn lepidlem a lze jej odebrat, ačkoli Vám to nedoporučujeme. Jakmile jej jednou vyjmete, jednotku nelze opětovně připevnit.

Jaká zařízení zvládnou Specialized Ride App?
Specialized Ride App je k dostání pro iOS 10 a novější, a Android 6 a novější, nebo novější chytré telefony.

Jaká zařízení zvládnou Specialized Ride App?
Specialized Ride App je k dostání pro iOS 10 a novější, a Android 6 a novější, nebo novější chytré telefony.

Jak ANGi komunikuje s mým telefonem?
ANGi je spojeno s nízko-energetickým Bluetooth®. Senzor neudržuje konstantní spojení s telefonem, ale místo toho se připojí na začátku jízdy, když je aktivován. Poté se odpojí a připojí se pouze v případě potřeby.

Jak mohu připojit ANGi k mému telefonu?
Ujistěte se, že je Bluetooth® na Vašem zařízení zapnuto. Poté zapněte aplikaci Specialized Ride App, vyberte ikonku ozubeného kolečka a jemně zatřepte helmou, dokud zařízení na displeji nezezelená. Pak přejděte do nahrávací záložky a zapněte ANGi.

Mohu používat jiná zařízení přes Bluetooth®, zatímco používám ANGi?
Ano. ANGi nekoliduje s jinými připojeními skrze Bluetooth® a to včetně hudby, monitorů srdeční frekvence, nebo power metrů.

Jak dlouho vydrží baterie?
Za normálních podmínek a pravidelného ježdění by baterie měla vydržet 6 měsíců.

Jakou baterii senzor ANGi používá?
ANGi používá baterii, která je běžně k dostání CR2032.

Je ANGi voděodolný?
Ano, ANGi je vodě odolný IPx7. Jinými slovy, senzor je vodě odolný při ponoření do vody o hloubce 1 metr po dobu 30 minut.

Musím mít zapnutou aplikaci Ride App pro fungování ANGi?
Ano, Ride App musí být otevřená, aby fungoval ANGi a musí běžet při Vaší vyjížďce na pozadí.

Co, když ztratím signál?
A protože ANGi komunikuje skrz Vašeho operátora a vyžaduje tak signál po celou dobu svého fungování, možná Vás napadne, co se stane, když jste mimo dosah sítě operátora? V takové případě ANGi sleduje Vaši bezpečnost jiným způsobem. Stačí nastavit odhadovaný čas jízdy a načrtnout Vaši trasu před tím, než vyrazíte. Vše, co potřebujete je mít aktivní data, když započínáte svou jízdu. Pokud Vaše jízda nebude dokončena v časovém rámci, jaký jste nastavili, ANGi zašle oznámení Vašim kontaktům o Vaší poslední nahrané poloze, včetně trasy, jakou jste zadali. K tomu dojde nezávisle na tom, zda máte či nemáte signál mobilní sítě. Informace o plné funkčnosti najdete v příručce aplikace a uživatelském manuálu.

Mohu nahrát svou jízdu v rámci aplikace Specialized Ride Premium App a propojit ji se Stravou?
Ano, můžete svůj účet na Stravě propojit s Ride App. Jakmile to jednou uděláte, jednoduše se Vám budou nahrávat jízdy do Ride App a automaticky se budou zobrazovat na Stravě, když dojezdíte.

Měl bych si dělat starosti kvůli záření?
ANGi funguje skrze nízko-energetický Bluetooth® a je ve všech testech radiace hodnocen jako bezpečný při používání a lokalizaci. Senzor ANGi je globálně certifikovaný a splňuje všechny FCC a CE normy.

Jaká další zařízení nabízí stejné rozpoznávací a upozorňovací schopnosti jako ANGi?
V tuto chvíli není na trhu žádné jiné zařízení, nebo služba, která nabízí stejnou kombinaci detekce pádu a rotačních sil s automatickým upozorněním.

Jaké je srovnání ANGi a Garmin Incident Detection?
Garmin používá akcelerometr pro rozpoznání pádu z kola. Pravidelný pohyb při jízdě, rozjezd a zastavení mohou vyvolat falešný poplach. Navíc, může dojít k nárazu o kolo, který spustí alarm, i když se cyklista nezraní. ANGi je připevněn na helmu a je specificky navržen, aby měřil lineární a rotační síly na hlavě. Senzor je specificky stvořen pro detekci pádů, které přinášejí nebezpečné síly, které by mohly vést k tomu, že jezdec nebude schopen sám vyhledat pomoc. ANGi je navržen tak, aby se cyklistům dostalo pomoci, když to nejvíce potřebují.

Jak mohu přidat/odebrat kontakt do seznamu tísňových čísel v ANGi?
Jděte do záložky VÍCE (MORE) a vyberte tlačítko PŘIDAT TÍSŇOVÝ KONTAKT (ADD EMERGENY CONTACTS). Vložte informace o kontaktu a zvolte ULOŽIT KONTAKT (SAVE CONTACT).

Pokud senzor po pádu spadne, nebo se vypne, ale helma nejeví žádné známky zničení, lze helmu dále používat?
I když se senzor při pádu nerozbil, ani neupadl měli byste helmu vyměnit v případě, že do něčeho narazila. Pěnová vložka EPS může být poškozena, i když to není vidět.