Elektrokola Haibike Flyon

Absolutní novinkou modelové řady Haibike pro rok 2019 jsou elektrokola s pohonem FLYON:

 

HAIBIKE FLYON jsou elektrokola s mnoha inovacemi, které jsou unikátní - níže uvádíme podrobnosti k zajímavým parametrům těchto zcela nových elektrokol:

haibike flyon

 

HAIBIKE FLYON MOTOR

HAIBIKE FLYON MOTOR

Podmanit si strmé stoupání, "létat" nad traily, prozkoumat nové hranice a rozšířit je: Extra silný systém - vyrobený v Německu - zajišťuje potřebnou energii, když ji potřebujete, s perfektní modulací díky pěti uživatelským režimům asistence. Spolu s dodavatelem technologií TQ vyvinul Haibike dynamický motor, který je v současnosti nejvýkonnějším středovým motorem na trhu a dosahuje až 120 Nm točivého momentu. Díky patentovanému přenosu nabízí motor extrémní výkon a účinnost v kompaktním balení.

 

RYCHLOSTNÍ SENZOR HAIBIKE FLYON

flyon senzor

Nově vyvinutý disk s rychloměrem odešle 18 signálů na rotaci kola do systému a měří rychlost 18krát přesněji, než kterýkoli jiný systém dostupný na trhu. Tímto způsobem je systém schopen reagovat výrazně rychleji a dynamičtěji na měnící se požadavky a rozpozná akceleraci i při pomalých rychlostech, např. rozjezd do kopce. Samotný senzor je bezpečně umístěn a integrován do levého výřezu rámu.

 

THE HAIBIKE CHAIN WHEEL

flyon chain

Speciálně konstruovaný a navržený převodník s přímou montáží je k dispozici s 38 nebo 42 zuby, který vám poskytne optimální kadenci a přenáší výkon na hnací ústrojí. Design převodníku zajišťuje, že řetěz nespadne ani v těžkém terénu. 

 

HAIBIKE FLYON SKIDPLATE

flyon skidplate

Haibike SkidPlate je kryt motoru vyrobený z plastu vyztuženého vlákny a účinně chrání motor před přímým nárazem při jízdě na překážkách, jakož i na nečistotách a nárazů z kamení a jiných nečistot.

 

BATERIE HAIBIKE FLYON

flyon baterie

Nedílnou součástí designu moderních elektrokol je integrovaná baterie. Haibike společně s technologickým partnerem BMZ vyvinul 48 voltovou baterii s extrémně vysokou hustotou energie a kapacitou 630 Wh. Z vnitřní strany je baterie připojena přes magnet a může být zajištěna proti krádeži pomocí zámku vyvinutého ve spolupráci s firmou ABUS. Úroveň akumulátoru lze kontrolovat pomocí dotykového senzoru. Voděodolná baterie může být nabíjena přes nabíječku 4 amp buď přímo na elektrokole, nebo odděleně po vyjmutí.

 

THE HAIBIKE DISPLAY

HAIBIKE flyon_displej

Barevný displej elektrokola Haibike FLYON je umístěný v centrální poloze nad představcem a je snadno čitelný v každé situaci v důsledku transflexní konstrukce. Aktuální informace o jízdě a systémové informace se zobrazují na čtyřech obrazovkách, které lze měnit. Je také možné zobrazovat a analyzovat údaje týkající se tréninku, jako je měření pulsu, kadence nebo spotřeba kalorií.

 

HAIBIKE REMOTE

haibike flyon remote

Pro centrální rozhraní mezi jezdcem a systémem vyvinul Haibike intuitivně ovladatelné dálkové ovládání, které odpovídá kompaktnímu designovému stylu FLYON a poskytuje dokonalou ergonomii: Přepínač režimů je sestaven pod řídítky a lze je dosáhnout palcem i během jízdy. Nejen displej režimu slouží jako zpětná vazba, ale také jasně viditelný LED popruh na dálkovém ovladači, který mění barvu v závislosti na úrovni asistence.

 

HAIBIKE eCONNECT

haibike flyon econnect

Elektrokola Haibike Flyon mají integrovanou jednotku eConnect. Systém eConnect představuje technologický základ pro připojení elektrokola k síti. To přináší možnost zcela nových chytrých služeb a inteligentních funkcí, díky kterým bude vaše elektrokolo Haibike ještě lepší a bezpečnější.

Kompaktní vysílací jednotka: Technickým základem systému je kompaktní vysílací jednotka s GPS vysílačem, GSM čipem a vysílačem Bluetooth. Snímač zrychlení detekuje otřesy a polohu elektrokola.

GPS lokalizace: Funkce detekce krádeže na základě GPS v aktivním režimu automaticky rozpozná otřesy elektrokola a prostřednictvím aplikace na ně majitele upozorní. Pokud se navíc kolo vzdálí ze svého stanoviště, zašle majiteli zprávu na chytrý telefon.

Automatické nouzové volání: Inteligentní senzorika navíc registruje neobvyklé situace, jako je například pád. V takovém případě se na chytrém telefonu jezdce objeví hlášení. Pokud jezdec do určité doby nezareaguje, aktivuje se nouzové volání na předem zadané číslo a odešlou se tam informace o místu nehody.

Záznam trasy a export: Pomocí dat z GPS vysílače v elektrokole může uživatel kdykoli zjistit polohu svého kola. Kromě toho systém také ukládá trasy. Ty lze exportovat v běžném formátu GPX a tímto způsobem je například sdílet s ostatními.

 

RÁM FLYON

flyon ram

V Haibike navrhli a vyrobili zcela novou rámovou platformu pro model FLYON, vyrobenou z vysoce kvalitního karbonu a využívající specifický a robustní tvar. Systém Haibike ePerformance byl navržen s cílem dosáhnout vysoké úrovně integrace díky vývoji nového, prostorově úsporného montážního systému pro baterii. Baterie je vložena podélně do uzavřené profilové trubky, což umožňuje lehčí a stabilnější konstrukci.

 

HAIBIKE MRS

flyon mrs

Systém Modular Rail Systém (MRS) umožňuje jednoduché a rychlé připevnění různého příslušenství na speciální lištu na rámu.

Upevňovací lišta je integrovaná na horní straně spodní rámové trubky, do které je možné připevnit například láhev na pití, nebo brašnu ve volitelných pozicích. Tím máte všechno příslušenství během jízdy na dosah ruky. Používáme zde magnetický upevňovací systém firmy FidLock, který zaručuje bezpečné držení a snadnou obsluhu a svým minimalistickým designem umožňuje montáž i u velmi nízkých rámů.

 

THE HAIBIKE SKYBEAMER

haibike flyon skybeamer

Pro elektrokola se systémem FLYON připravil Haibike jedinečně výkonné osvětlení. Proč zvládnout náročné stezky a náročné trasy jen během dne? Skybeamer je k dispozici ve třech verzích s intenzitou svícení 150, 300 nebo jasným 5 000 lumen, což znamená, že nyní můžete jezdit s elektrokolem po tmě! Parkování vašeho elektrokola na krátké a tmavé dny v zimních měsících bude nyní v minulostí, díky silnému světlometu. S osvětlením 5 000 lumen jsme vyvinuli nezávislý systém s denním světlem, který poskytuje klasické světlo s dálkovým paprskem a dálkové světlo s více než 5000 lumenů. Může být ovládán manuálně nebo plně automatizovaným senzorem jasu integrovaným do displeje.

 

FLYON ZADNÍ INTEGROVANÉ OSVĚTLENÍ

haibike twin lights

Některá elektrokola Haibike Flyon jsou, dle specifikace, vybavena zadním osvětlením integrovaným v zadní rámové stavbě. S Haibike Twin Tail Lights můžete pokračovat v jízdě i po setmění! Osm vysoce účinných LED diod umožňuje snadno vidět elektrokolo i ze strany.

 

FLYON FLIP CHIP

flyon flip chip

Všechny celoodpružené modely FLYON mají takzvaný flip-chip, hliníkovou část, která umožňuje přemístění montážní polohy klapky o 9 mm, čímž se mění charakteristika elektrokola. Nastavením úhlu řízení o 1 ° a změnou výšky dolní konzoly o 10 mm se nastavení elektrokola přizpůsobí pro sjezd nebo běžný terén.

Haibike_2019_XDURO_NDURO_FLYON

haibike 2019