Elektrokola Haibike

Retül Bike Fit Studio

RETÜL Bike Fit Studio v BIKEWAY, Praha Uhříněves

Správně nastavený posed na kole na základě nejmodernější technologie pro nastavení posedu RETÜL - to není jen záležitost pro závodníky, ale pro každého, koho baví cyklistika a chce mít radost z jízdy. 

RETÜL - přesnější nastavení pozice na kole - zvýšení komfortu na kole a zlepšení výkonu.

Pro vytížení provádíme v sezóně 2020 nastavení posedu RETÜL Bike Fit pouze na kolech zakoupených v naší prodejně. Děkujeme za pochopení.

Retul-Fit-Logo-Black 

 

CO JE RETÜL FIT?

Retül Fit je víc než jen nastavení kola - je to způsob, jak se naučit o vašem těle, jak odhalit hlavní příčiny bolesti a jak dosáhnout vašich cyklistických cílů.

Díky technologii snímání pohybu  3 D systém Retül přesně měří každý stupeň pohybu a milimetr vzdálenosti a poskytuje vám a fit technikovi data, která podporují rozhodnutí o změnách, které byly provedeny během procesu nastavení a současně korespondují s  vašimi potřebami.

 

V Bikeway.cz máme to nejlepší vybavení pro nastavení posedu: 

RETÜL Vantage - kamerový systém

RETÜL Digital Sitbone Device - přesný digitální nástroj pro výběr sedla

RETÜL Angül Fit Stem - nastavitelný představec pro nastavení ideální délky a úhlu představce

RETÜL Levül Wheel Block - umožňuje přesné nastavení kola pro správnou pozici jezdce během fitu

Specialized Arch-O-Meter - postavením se na tento nástroj je patrný obrys chodidla a je možné zvolit vhodné vložky do treter. Pomocí správné kombinace podložek a klínů Body Geometry (prodávají se zvlášť), může jezdec optimalizovat postavení nohy/kolene/kyčle a zvýšit tak efektivitu.

 

 

Bez ohledu na úroveň vaší jízdy je pro udržení času stráveného na kole rozhodující komfort

 

 

Správná poloha udržuje tělo srovnané s kolem, čímž pomáhá předcházet zraněním.

 

Optimální poloha nejen zvyšuje pohodlí - maximalizuje výkon i vytrvalost.

Ať závodník nebo hobby jezdec, správné nastavení posedu přináší cyklistovi:

 • větší pohodlí
 • prevenci zranění
 • odstranění případných limitujících bolestí při jízdě
 • zvýšení výkonu
 • snížení únavy

 

Naše certifikované RETÜL Bike Fit Studio pracuje s nejmodernější technologií pro nastavení posedu RETÜL. Jezdec má na sobě upevněné bezdrátové senzory a šlape na kole upnutém v trenažéru. Sleduje ho kamerový systém a vše přenáší do počítače se specializovaným softwarem, který posed vyhodnocuje. Systém pracuje s konkrétními přesnými daty daného jezdce a na jejich základě je využívá pro co nejideálnější nastavení pozice na kole.
 
 
JAK TO FUNGUJE?

Capture+One+Session0648 

KROK 1:

Údaje z počátečního fyzického vyšetření použije a zohlední fit technik při nastavení stejně jako případné limity pramenící z předchozích zranění a cíle, se kterými na proces fitu přicházíte.  

 

 

 

Retul_Fit_Web_2

 

KROK 2:

Následně usednete na své kolo a fit technik na vaše tělo umístí  LED senzory do přesně stanovených míst. Signály ze senzorů budou sledovány systémem Retül Vantage Motion Capture. Systém Retül Vantage zaznamenává tato 3D data získaná v reálném čase z každého sešlápnutí pedálu a poskytuje tedy možnost dynamického nastavení. 

 

 

Customize+Data_web+photo

 

 

KROK 3:

Data v reálném čase jsou kompilována do softwaru Retül fit a poskytují fit technikovi údaje ve stupních a milimetrech pro nastavení do ideální polohy.  

 

 

 

Fitter_Zinning

 

KROK 4:

Jakmile je Vaše pozice fit technikem vyladěna do ideální pozice,  je provedeno digitální zaměření vašeho kola a pozice pomocí nástroje Retul Zin. Finální zaměření a data z vaši pozice jsou generovány do reportu, který můžete kdykoli použít v případě potřeby.

 

 

 

 

RETÜL VANTAGE

Nástroj RETÜL Vantage je pevně spjat s technologií nastavování kol. Jednoduše řečeno, je srdcem všeho, co v této oblasti děláme. A i když víme, že je všechno ve prospěch jezdce, považujeme za důležité Vám vysvětlit, jak to všechno funguje. Pojďme do detailů

Vantage je nástroj, jenž obsahuje čtyři infračervené kamery, které detekují signál z 16 LED diod. Diody jsou na jezdci připevněny pomocí zařízení, které nazýváme "harness". K přenosu signálu dochází bezdrátově. Z každého sešlápnutí pedálu a pohybu těla získáváme velké množství informací, které nazýváme "Stroke Intelligence". V hrubých obrysech můžete považovat tento systém za záznamové zařízení, ve finále zjistíte, že velmi přesně analyzuje každé sešlápnutí pedálu, jedno za druhým a umožňuje Body Geometry FIT technikovi pracovat velmi přesně, aniž by se prodlužoval vlastní čas potřebný pro nastavení.

Vantage disponuje inteligencí s jejíž pomocí měří úhly, v jakých se pohybuje dolní končetina během celého průběhu chodu pedálu. To znamená, že nahrává a poskytuje průměrné hodnoty z linie, kterou tvoří dolní končetina v rámci úhlů zaznamenaných v kotníku, koleni a kyčli. Současně poskytuje informace z 3D pohledu a velmi přesně zaznamenává pohyb kolena směrem dopředu, do strany i dozadu. Celkem Vantage analyzuje data z 20 bodů, aby rozpoznal, kde pohyb pedálu začíná a končí a současně analyzuje pohyb celého těla během pohybu.

Shromážděná data jsou pak přenášena přes náš patentovaný RF signál. Dokonce jsme zajistili, aby nedocházelo ke vzájemnému rušení přenosu dat, a proto jsme vybavili každý komponent dvěma různými procesory (jeden pro signál, druhý pro analýzu dat). To umožňuje jak technikovi, tak jezdcovi vidět přesná data v reálném čase, takže případná změna pozice může být provedena velmi rychle a přesně.

Vantage jako hardware je výjimečný a jeho software je stejně působivý. S pomocí zařízení Zin již 10 let sbíráme data z tisíců fitů. S pomocí těchto dat tvoříme něco jako "normy" pro doporučené pozice korespondující s s dobrým přenosem síly a efektivitou. Spojení dokonalého hardwaru a softwaru vytváří nekonečnou sadu dat, díky které garantujeme, že navržená pozice bude perfektní a navíc dosažená v nesrovnatelně kratším čase.

 

RETÜL DIGITAL SIT BONE DEVICE (DSD)

Zcela nový přístroj určený pro optimální výběr správného sedla na kolo. RETÜL DSD využívá nejnovější technologii v zobrazení tlakových bodů pro stanovení ideální šířky Vašeho sedla - dlouhý den na kole tak bude určitě příjemnější.

RETÜL DSD změří přesně šířku Vašich sedacích kostí, na milimetr přesně, díky svým 768 tlakovým sensorům. Na základě tohoto měření a Vámi preferovaného jízdního stylu, DSD doporučí perfektní sedlo pro Vaše potřeby. Otázka "Jak vybrat sedlo na kolo" je vyřešena s maximální přesností.

 

CENÍK - pouze pro kola zakoupená v Bikeway.cz

RETÜL Bike Fit*

 • Pohovor

 • Kompletní vyšetření

 • Měření RETÜL DSD (výběr sedla)

 • Měření na Specialized Arch-O-Meter (vhodné vložky do treter)

 • Nastavení ideální pozice zarážek treter

 • Nastavení posedu pomocí kamer RETÜL VANTAGE

 • Protokol o vyšetření s doporučenými hodnotami pro nastavení kola

 • Následná kontrola

     CENA: 2 990,- Kč

RETÜL Bike Fit pro druhé jízdní kolo*

 

Na základě předešlého kompletního RETÜL Bike Fit v BIKEWAY.CZ pro stejného jezdce

     CENA:  990,- Kč

Sizing*

 

Základní nastavení posedu na kole (bez vyšetření)

     CENA: 1 490,- Kč

RETÜL DSD

 

Doporučení vhodného sedla za využití přístroje RETÜL DSD

     CENA: 349,- Kč

 

* S sebou si vezměte: vaše jízdní kolo / elektrokolo, cyklistické oblečení, cyklistické tretry, ručník

 

Akce pro zákazníky BIKEWAY.CZ

 • Nastavení posedu provádíme pouze na kolech zakoupených v naší prodejně. Při koupi kola v naší prodejně od 15.11. 2018 s MOC nad 50 000 Kč získáte 100% slevu na RETÜL Bike Fit
 • Doplňky Specialized BG Fit - 15 % sleva - sleva se vztahuje na tretry, vložky a klíny do treter, sedla, rukavice, představce, fit komponenty doporučené na základě RETÜL Bike Fit v BIKEWAY.CZ
 • Tyto akce nelze kombinovat s jinou slevou a vztahuje se pouze na nezlevněné produkty.
   

Proč na RETÜL Bike Fit k nám?

 • Naše studio je vybaveno v současnosti nejmodernějším systémem RETÜL  
 • Na zkušenosti Radka Dítěte se můžete spolehnout při výběru vhodného kola i při ideálním nastavení posedu na kole 
   

 

Obraťte se na nás s případnými dotazy ohledně nastavení posedu v naší prodejně.

 

Radek Dítě

certifikovaný fitter systému RETÜL Bike Fit